Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Objektivi i Otofon eshte te permisoje kualitetin e jeteses te individeve qe kane humbur ose kane problem me degjimin. Permes profesionalizmit te bashkepuntoreve tane dhe zhvillimit te teknologjive te reja qe disponojme, ju mbeshtesim drejt nje rrugedalje per problemet e shkaktuara nga mos degjimi.Otofon eshte kompania lider ne montimin e aparateve te degjimit.
Qendra Otofon gjendet ne Tirane ne adresen: Rr. Qemal Stafa Nr. 5(20m mbi Ambulancen Qendrore) Tirane. Hapsirat jane te pajisura me aparatura audiologjike me te zhvilluara dhe qe perdoren nga teknike audioproteiste sikurse dhe mjeke te specializuar ORL. Kjo ne menyre qe te sigurohet nje sherbim komplet e profesional. Ne qendren tone pervec ekzaminimeve audiologjike, vihen edhe aparate degjimi te cilisise se larte.

 

Klinika Otofon ofron nje rrjet klinikash ne qytet krysore te Shqiperise, kjo per te qene sa me afer pacienteve tane.  

Klinika Otofon - Tirane
Rr. Qemal Stafa Nr. 51 (Perballe Shkolles FAN NOLI)
Klinika Otofon - Durres
Rr. Aleksander Goga (Prane Spitalit Durres)
Klinika Otofon - Shkoder
Bulevardi "Zogu I" (Parruce)
Klinika Otofon - Fier
Rr. Ramiz Aranitasi (Lagjia Apollonia)

 


CFARE TREGOJNE STUDIMET RRETH  APARATEVE?

  • Vendosja e aparatit te degjimit permisonmardheniet ne familje.
  • Vendosja e aparatit te degjimit redukton stresin, merzine, izolimin e te demtuarit dhe norvozizmin e tij.
  • Shumica e atyre qe vendosin aparate degjimi, permisojne jeten e tyre sociale.
  • Ata qe vendosin aparate degjimi jane me te shendetshem se ata qe nuk e bejne kete hap.
  • 90% e perdoruesve te aparatit te degjimit raportojne nje permisim te dukshem te cilesise se jetes.

SI FUNKSIONON DËGJIMI?

 

 

 

 

 

Shpesh herë i kemi bërë pyetje vetes se sifunksionon dëgjimi ynë. Natyrisht në këtë pjesë nuk do të ndalemi në detaje të hollësishme, sepse veshi edhe pse është një organ i vogël, mbart në vetvete një kompleksitet dhe rregullsi në të njëjtën kohë, në kufijtë e të paimagjinueshmes.

Veshi është një organ që luan një rol të dyfishtë. Nga njëra anë, atë të kapjes së valëve zanore dhe nga ana tjetër, nëpërmjet një sistemi timpano-osikular, atë të kodifikimit të këtyre valëve në vibracione hidrike, e më pas, në informacione elektrike, falë një rrjeti kompleks qelizash nervore të strukturuara në brendësinë e veshit të brendshëm.

 

 


 

Kur mund ta kuptoni qe keni nevoje per nje vizite prane klinikes sone?

Lexoni pyetjet e meposhtme, ne rast se i pergjigjeni me nje po qofte dhe njeres nga pyetje, jeni te lutur te beni nje vizite ne kliniken tone:

  • Njerezit duken sikur peshperisin ose flasin me te ulet se me perpara?
  • Keni veshtiresi te ndiqni bashkebisedimet ne ambiente te zhurmshme, si ne nje restorant apo ne nje feste?
  • Ju duket sikur i pyesni shpesh te tjeret per te perseritur ate qe ju kane thene?
  • Ju ndodh ta ngrini shume volumin e TV aq shume sa te tjeret i duket shume i larte?
  • Keni veshtiresi te kuptoni ate qe ju thuhet ne telefon?

Kontaktoni Klinikat tona

Rr. Qemal Stafa Nr. 51
(Perballe Shkolles Fan Noli)
 
Tel:       +355 4 2234242
Mob:     +355 662053170
              +355 662053168
E-mail:  info@otofon.al

 

Per Pacientet Elbasan

Mob: +355 662053006

 

Oraret

Oraret e sherbimeve:

E Hene           9:00 - 18:00
E Marte          9:00 - 18:00
E Merkure     9:00 - 18:00
E Enjte           9:00 - 18:00
E Premte       9:00 - 18:00
E Shtune        9:00 - 14:00
E Diele           Mbyllur

 

 

 

 

 

 

 

 

Shpernda ne rrjetet Sociale